Horalka (1960)

85

Horalka. Sleduj svůj oblíbený film zcela zdarma a bez reklam. Film je online k přehrání v češtině nebo slovenštině. Můžeš naší práci podpořit na instagramu nebo facebooku. Další online filmy, najde na naší stránce, stačí přejít na hlavní stránku nebo si vybrat v menu. Malý tip: Přehrávač s filmem se otevře v novém okně, pokud chcete video přehrát musíte kliknout vícekrát na tlačítko play. Doporučujeme vypnout adblock!

Mladá vdova Cesira (Sophia Lorenová) se rozhodne opustit i s dvanáctiletou dcerou Rosettou (Eleonora Brownová) bombardovaný Řím a ukrýt se v rodné vesnici v horách. Tady se připojí k vesničanům i uprchlíkům – vesměs obyčejným lidem, které válka nezbavila humoru a chuti do života, ale ani chamtivosti a pokrytectví. Z obyvatel vesnice se vyděluje intelektuál a idealista Michele (netypická role Jean-Paula Belmonda), který se s oběma ženami sblíží. Cesira jej přitahuje jako muže, ale duchovně založené Rosettě je útěchou a inspirací, učitelem, který jí ukazuje dosud nepoznané hodnoty. Temperamentní, hubatá Cesira se řídí selským rozumem a útrapami války prochází se vztyčenou hlavou. Má jen jedinou Achillovu patu: svou dceru. A ironií osudu v době naděje a osvobození zasadí válka Cesiře poslední ránu právě do tohoto nejcitlivějšího místa…
De Sica natočil Horalku podle stejnojmenného románu Alberta Moravii. Na rozdíl od naturalistické předlohy však De Sica projevuje větší empatii vůči obyčejným lidem a jejich jednoduché touze: přežít. Sophia Lorenová se své role zhostila s vášní a vehemencí a byla za ni celkem dvaadvacetkrát oceněna – mimo jiné se stala první herečkou, která dostala Oscara za roli mluvenou jinak než anglicky.

(oficiální text distributora)

Zavřít reklamu ×

Horalka cz dabing online ke shlednuti,
Horalka film česky a zdarma,
Horalka online ke shlednuti,
Horalka informace o filmu,
Horalka online cely film,
Horalka sleduju online,
Horalka online bombuj,
Horalka online,

Horalka online Film cz,
Horalka bombuj,
Horalka bombuj cz,
Horalka herci,
Horalka online ke shlédnutí,
Horalka filmové novinky,
Horalka sledujufilmy,
Horalka sledujufilmy online,
Horalka celý film česky,

Horalka filmové premiéry,
Horalka celý film cz dabing,
Horalka zkouknito,
Horalka sledujufilmy.cz,
Horalka sleduju filmy,
Horalka zkoukni.to,

Horalka zkoukni to,
Horalka sleduj film,
Horalka online cz titulky,
Horalka program film,
Horalka CZ HD film o filmu,
Horalka CZ dabing,