Jean od Floretty (1986)

100

Jean od Floretty. Sleduj svůj oblíbený film zcela zdarma a bez reklam. Film je online k přehrání v češtině nebo slovenštině. Můžeš naší práci podpořit na instagramu nebo facebooku. Další online filmy, najde na naší stránce, stačí přejít na hlavní stránku nebo si vybrat v menu. Malý tip: Přehrávač s filmem se otevře v novém okně, pokud chcete video přehrát musíte kliknout vícekrát na tlačítko play. Doporučujeme vypnout adblock!

Nejrozsáhlejší prózou francouzského spisovatele Marcela Pagnola je jeho dvoudílný román Živá voda. Vrací se v něm, tak jako ve většině svých děl, do rodného kraje Provence, okolí městečka Aubagne blízko Marseille. V roce 1952 Pagnol svůj román sám zfilmoval pod názvem Manon od pramene.
O třicet let později francouzský režisér Claude Berri vytvořil novou dvoudílnou adaptaci. Scénář napsal spolu s Gérardem Brachem, ke kameře si pozval renomovaného kameramana Bruna Nuyttena. Také při hereckém obsazování měl režisér šťastnou ruku: pro Yvese Montanda byla role Césara jednou z životních příležitostí a Daniel Auteuil získal za interpretaci prosťáčka Ugolina francouzskou prestižní cenu Césara. Hvězdné obsazení doplňuje Gérard Depardieu a půvabná Emmanuelle Béartová.
Kraj kolem Aubagne, vyprahlé podhůří Alp, nedává jejím obyvatelům velkou příležitost k obživě. Vše závisí na dostatku vody a kvalitě půdy. Horké slunce a práce tvrdá jako kamení na polích, formuje charaktery lidí, kteří jsou často velmi neúprosní k sobě, stejně jako k ostatním. César se svým synovcem Ugolinem se těší, že lacino vykoupí majetek po zemřelém sousedovi. Jeho pozemek má totiž cenu zlata, je na něm pramen, o kterém nikdo neví…

(oficiální text distributora)

Zavřít reklamu ×

Jean od Floretty cz dabing online ke shlednuti,
Jean od Floretty film česky a zdarma,
Jean od Floretty online ke shlednuti,
Jean od Floretty informace o filmu,
Jean od Floretty online cely film,
Jean od Floretty sleduju online,
Jean od Floretty online bombuj,
Jean od Floretty online,

Jean od Floretty online Film cz,
Jean od Floretty bombuj,
Jean od Floretty bombuj cz,
Jean od Floretty herci,
Jean od Floretty online ke shlédnutí,
Jean od Floretty filmové novinky,
Jean od Floretty sledujufilmy,
Jean od Floretty sledujufilmy online,
Jean od Floretty celý film česky,

Jean od Floretty filmové premiéry,
Jean od Floretty celý film cz dabing,
Jean od Floretty zkouknito,
Jean od Floretty sledujufilmy.cz,
Jean od Floretty sleduju filmy,
Jean od Floretty zkoukni.to,

Jean od Floretty zkoukni to,
Jean od Floretty sleduj film,
Jean od Floretty online cz titulky,
Jean od Floretty program film,
Jean od Floretty CZ HD film o filmu,
Jean od Floretty CZ dabing,