Kramerová versus Kramer (1979)

70

Kramerová versus Kramer. Sleduj svůj oblíbený film zcela zdarma a bez reklam. Film je online k přehrání v češtině nebo slovenštině. Můžeš naší práci podpořit na instagramu nebo facebooku. Další online filmy, najde na naší stránce, stačí přejít na hlavní stránku nebo si vybrat v menu. Malý tip: Přehrávač s filmem se otevře v novém okně, pokud chcete video přehrát musíte kliknout vícekrát na tlačítko play. Doporučujeme vypnout adblock!

Slavné filmové drama se hned po svém uvedení v amerických a následně i ve světových kinech zařadilo mezi komerčně nejúspěšnější tituly 70. let.
Příběh úspěšného reklamního pracovníka Teda Kramera, který po nečekaném odchodu manželky zůstává sám se svým sedmiletým synem, vzniklo podle stejnojmenného románu Averyho Cormana (přeloženého i do češtiny) a svojí tematikou se přesně strefilo do ožehavých problémů neúplné rodiny a ženské emancipace, jež se v té době řešily snad ve všech médiích.
Působivě realizovaný film je postaven na bezchybných hereckých výkonech protagonistů titulních úloh, tehdy už zavedené herecké hvězdy Dustina Hoffmana a pomalu ale jistě se prosazující Meryl Streepové. Jim velmi zdařile sekundují i herci v epizodních rolích (zejména Jane Alexanderová v roli rodinné přítelkyně Margaret a Howard Duff jako advokát Shaunessy). Zvláštní zmínku si zaslouží představitel sedmiletého Billyho Justin Henry. Jeho výkon je mimořádně přesvědčivý, k čemuž nepochybně přispělo i režisérovo moudré rozhodnutí natáčet celý film v chronologickém sledu.
Za pozornost stojí i promyšlená výtvarná stránka filmu, na níž měl lví podíl francouzský kameraman kubánského původu Nestor Almendros, a využití klasických hudebních motivů z děl Henryho Purcella a Antonia Vivaldiho.
Kromě diváckého úspěchu film Kramerová versus Kramer posbíral i desítky nejrůznějších ocenění, mezi nimiž vyniká pět Oscarů (nejlepší film, režie, scénář podle předlohy, mužský herecký výkon v hlavní roli – D. Hoffman, ženský herecký výkon ve vedlejší roli – M. Streepová).
Rozhodnutí hollywoodského studia Columbia klasifikovat kvůli lepším oscarovým šancím roli Joanny Kramerové jako vedlejší nakonec paradoxně zabránilo filmu v zisku všech pěti hlavních Oscarů, k čemuž do té doby došlo pouze dvakrát (Stalo se jedné noci – 1934, Přelet nad kukaččím hnízdem – 1975) a potom zatím jen jednou (Mlčení jehňátek – 1991).

(oficiální text distributora)

Zavřít reklamu ×

Kramerová versus Kramer cz dabing online ke shlednuti,
Kramerová versus Kramer film česky a zdarma,
Kramerová versus Kramer online ke shlednuti,
Kramerová versus Kramer informace o filmu,
Kramerová versus Kramer online cely film,
Kramerová versus Kramer sleduju online,
Kramerová versus Kramer online bombuj,
Kramerová versus Kramer online,

Kramerová versus Kramer online Film cz,
Kramerová versus Kramer bombuj,
Kramerová versus Kramer bombuj cz,
Kramerová versus Kramer herci,
Kramerová versus Kramer online ke shlédnutí,
Kramerová versus Kramer filmové novinky,
Kramerová versus Kramer sledujufilmy,
Kramerová versus Kramer sledujufilmy online,
Kramerová versus Kramer celý film česky,

Kramerová versus Kramer filmové premiéry,
Kramerová versus Kramer celý film cz dabing,
Kramerová versus Kramer zkouknito,
Kramerová versus Kramer sledujufilmy.cz,
Kramerová versus Kramer sleduju filmy,
Kramerová versus Kramer zkoukni.to,

Kramerová versus Kramer zkoukni to,
Kramerová versus Kramer sleduj film,
Kramerová versus Kramer online cz titulky,
Kramerová versus Kramer program film,
Kramerová versus Kramer CZ HD film o filmu,
Kramerová versus Kramer CZ dabing,