Norimberský proces (1961)

60

Norimberský proces. Sleduj svůj oblíbený film zcela zdarma a bez reklam. Film je online k přehrání v češtině nebo slovenštině. Můžeš naší práci podpořit na instagramu nebo facebooku. Další online filmy, najde na naší stránce, stačí přejít na hlavní stránku nebo si vybrat v menu. Malý tip: Přehrávač s filmem se otevře v novém okně, pokud chcete video přehrát musíte kliknout vícekrát na tlačítko play. Doporučujeme vypnout adblock!

Píše se rok 1948. V německém městě Norimberk pokračují procesy s nacistickými válečnými zločinci. Ti nejvyšší již své rozsudky vyslyšeli, teď jsou však na řadě lidé, kteří „jen“ sloužili režimu. Jednomu z poválečných tribunálů předsedá penzionovaný americký soudce Haywood (Spencer Tracy). O svém poslání si nedělá žádné iluze: ví, že největší případy už proběhly a lidé v Německu i Americe se raději ohlížejí dopředu než dozadu. Přesto se Haywood svého úkolu chopí s cílem dobrat se objektivního poznání o tom, jakou vinu na zvrácenostech nacistické říše nesou běžní občané. Před tribunálem se navíc ocitli Haywoodovi kolegové, všichni čtyři obžalovaní totiž sami vykonávali soudcovskou praxi. Z moci svého úřadu odsuzovali lidi k smrti na základě jejich politického přesvědčení nebo rasové příslušnosti. Nejvýše postaveným byl Ernst Janning (Burt Lancaster), který se vypracoval až na říšského ministra spravedlnosti. Čtveřice bývalých nacistů má však mimořádně schopného obhájce…
Film režiséra Stanleyho Kramera je již klasickým dílem, které se pokouší vyrovnat s nelehkou otázkou: jaký podíl nesou jednotliví „obyčejní“ lidé na zvěrstvech druhé světové války, potažmo na každém totalitním politickém systému? Jako ideální se v tomto směru ukázal žánr soudního dramatu. Třebaže se většina děje odehrává v uzavřeném prostoru soudní síně, neztrácí film ani na chvíli strhující tempo.
Kromě dlouhé řady mezinárodních cen získal Kramerův snímek dva Oscary: za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli (Maximilian Schell jako obhájce dr. Rolfe) a za scénář (Abby Mann). V dalších devíti kategoriích byl na tuto prestižní cenu nominován.

(oficiální text distributora)

Zavřít reklamu ×

Norimberský proces cz dabing online ke shlednuti,
Norimberský proces film česky a zdarma,
Norimberský proces online ke shlednuti,
Norimberský proces informace o filmu,
Norimberský proces online cely film,
Norimberský proces sleduju online,
Norimberský proces online bombuj,
Norimberský proces online,

Norimberský proces online Film cz,
Norimberský proces bombuj,
Norimberský proces bombuj cz,
Norimberský proces herci,
Norimberský proces online ke shlédnutí,
Norimberský proces filmové novinky,
Norimberský proces sledujufilmy,
Norimberský proces sledujufilmy online,
Norimberský proces celý film česky,

Norimberský proces filmové premiéry,
Norimberský proces celý film cz dabing,
Norimberský proces zkouknito,
Norimberský proces sledujufilmy.cz,
Norimberský proces sleduju filmy,
Norimberský proces zkoukni.to,

Norimberský proces zkoukni to,
Norimberský proces sleduj film,
Norimberský proces online cz titulky,
Norimberský proces program film,
Norimberský proces CZ HD film o filmu,
Norimberský proces CZ dabing,