Soumrak (2002)

43

Soumrak. Sleduj svůj oblíbený film zcela zdarma a bez reklam. Film je online k přehrání v češtině nebo slovenštině. Můžeš naší práci podpořit na instagramu nebo facebooku. Další online filmy, najde na naší stránce, stačí přejít na hlavní stránku nebo si vybrat v menu. Malý tip: Přehrávač s filmem se otevře v novém okně, pokud chcete video přehrát musíte kliknout vícekrát na tlačítko play. Doporučujeme vypnout adblock!

Samuraj Seibei je čerstvý vdovec, kterému zůstaly na starost dvě dcery a stará matka. Nepatří k nejvyšší šlechtě, dluží, kam se podívá a jeho postavení není nijak uspokojivé. Přestože má prvotřídní výcvik pro boj s mečem, netouží po slávě bojovníka a vyhovuje mu práce skladníka. Jeho hlavní starostí je rodina, které věnuje veškerý volný čas a vůbec se chová pro své okolí velmi výstředně, pročež je vystavován posměškům. Přezdívku Soumrak si vysloužil za to, že po službě nechodí pít jako ostatní, ale rovnou cestou domů, starat se o dcery a nemocnou matku. Jako samuraj však zcela podléhá příkazům svého pána a ten jeho meč spát nenechá.

Nejen netradiční pohled na život nižších samurajů a jejich reálný život v polovině 19. století, kdy se staletý feudální systém pomalu blíží ke svému zániku, skvělý scénář (adaptace románu Šuheje Fudžisawy) a zkušená režie dovedly tento film až k nominaci na Cenu americké akademie za nejlepší zahraniční film. Velkou měrou se na působivém obrazu „podivínského samuraje“ podílí především představitel hlavní role Hirojuki Sanada, jehož polohy oddanosti, přemýšlivého odstupu i pevné síly v situaci, kdy je třeba splnit úkol, jsou naprosto přesvědčivé. V tomto netradičně pojatém samurajském příběhu nemluví zbraně, ale srdce. Netradičně a působivě.

Soumrak (Tasogare Seibei, 2002) patří k režisérovým největším mezinárodním úspěchům. Kromě nominace na Oscara získal film dalších 37 cen a 6 nominací na mezinárodní a národní ceny.

(oficiální text distributora)

Zavřít reklamu ×

Soumrak cz dabing online ke shlednuti,
Soumrak film česky a zdarma,
Soumrak online ke shlednuti,
Soumrak informace o filmu,
Soumrak online cely film,
Soumrak sleduju online,
Soumrak online bombuj,
Soumrak online,

Soumrak online Film cz,
Soumrak bombuj,
Soumrak bombuj cz,
Soumrak herci,
Soumrak online ke shlédnutí,
Soumrak filmové novinky,
Soumrak sledujufilmy,
Soumrak sledujufilmy online,
Soumrak celý film česky,

Soumrak filmové premiéry,
Soumrak celý film cz dabing,
Soumrak zkouknito,
Soumrak sledujufilmy.cz,
Soumrak sleduju filmy,
Soumrak zkoukni.to,

Soumrak zkoukni to,
Soumrak sleduj film,
Soumrak online cz titulky,
Soumrak program film,
Soumrak CZ HD film o filmu,
Soumrak CZ dabing,