Vražedná pole (1984)

42

Vražedná pole. Sleduj svůj oblíbený film zcela zdarma a bez reklam. Film je online k přehrání v češtině nebo slovenštině. Můžeš naší práci podpořit na instagramu nebo facebooku. Další online filmy, najde na naší stránce, stačí přejít na hlavní stránku nebo si vybrat v menu. Malý tip: Přehrávač s filmem se otevře v novém okně, pokud chcete video přehrát musíte kliknout vícekrát na tlačítko play. Doporučujeme vypnout adblock!

Kambodža, srpen 1973. Boje ze sousedního Vietnamu se přenesly i do této dosud neutrální země. Zuří tu občanská válka mezi vládními jednotkami, podporovanými americkou armádou, a partyzánskými oddíly Rudých Khmerů. Sydney Schanberg, zpravodaj listu New York Times, a Dit Pran, jeho domorodý průvodce a tlumočník, jsou jen dva z početné armády novinářů a fotografů, snažících se zprostředkovat světu informace o tom, co se v tomhle kdysi tak nádherném koutě světa děje. A je stále hůř. Rudí Khmerové získávají stále větší převahu. Všem je už jasné, že až se dostanou k moci, vypuknou hrůzy, jejichž rozsah si v tuto chvíli ještě nikdo nedovede představit. Kdo může, ten ve spěchu opouští zemi. A naděje těch, kteří musí zůstat, se rovnají nule…
Film, natočený podle skutečných událostí, zachycuje příběh přátelství, jež se za léta spolupráce vytvořilo mezi americkým novinářem a jeho průvodcem v době občanské války a po vítězství Rudých Khmerů (za jejichž více než tříleté diktatury zahynuly v zemi asi tři miliony obyvatel z celkového počtu osmi milionů). Tvůrci nechávají téměř bez povšimnutí společenské souvislosti, zaměřují své vyprávění na dopad, jaký tyto události mají na obyčejné lidi. Emotivní vyznění filmu výrazně podtrhují velkolepé hudební motivy Mikea Oldfielda i známé skladby, které zde zaznívají v působivém kontrastu s obrazem. Film, přerůstající v působivou výpověď o utrpení, jež si člověk na světě vytváří, ale jemuž také dokáže čelit, byl oceněn řadou mezinárodních cen. Proměnil tři ze sedmi oscarových nominací: za kameru – Chris Menges, střih – Jim Clark a za mužský herecký výkon ve vedlejší roli – Haing S. Ngor, lékař, který skutečně prožil kambodžské peklo (a který získal mj. navíc i Zlatý glóbus, cenu BAFTA a řadu dalších).

(oficiální text distributora)

Zavřít reklamu ×

Vražedná pole cz dabing online ke shlednuti,
Vražedná pole film česky a zdarma,
Vražedná pole online ke shlednuti,
Vražedná pole informace o filmu,
Vražedná pole online cely film,
Vražedná pole sleduju online,
Vražedná pole online bombuj,
Vražedná pole online,

Vražedná pole online Film cz,
Vražedná pole bombuj,
Vražedná pole bombuj cz,
Vražedná pole herci,
Vražedná pole online ke shlédnutí,
Vražedná pole filmové novinky,
Vražedná pole sledujufilmy,
Vražedná pole sledujufilmy online,
Vražedná pole celý film česky,

Vražedná pole filmové premiéry,
Vražedná pole celý film cz dabing,
Vražedná pole zkouknito,
Vražedná pole sledujufilmy.cz,
Vražedná pole sleduju filmy,
Vražedná pole zkoukni.to,

Vražedná pole zkoukni to,
Vražedná pole sleduj film,
Vražedná pole online cz titulky,
Vražedná pole program film,
Vražedná pole CZ HD film o filmu,
Vražedná pole CZ dabing,