Východ slunce (1927)

26

Východ slunce. Sleduj svůj oblíbený film zcela zdarma a bez reklam. Film je online k přehrání v češtině nebo slovenštině. Můžeš naší práci podpořit na instagramu nebo facebooku. Další online filmy, najde na naší stránce, stačí přejít na hlavní stránku nebo si vybrat v menu. Malý tip: Přehrávač s filmem se otevře v novém okně, pokud chcete video přehrát musíte kliknout vícekrát na tlačítko play. Doporučujeme vypnout adblock!

Mistrovské dílo němé filmové éry natočil v Hollywoodu proslulý německý režisér Friedrich Wilhelm Murnau, autor průlomového hororového díla Upír Nosferatu. Přestože Východ slunce vznikal s velkými náklady, studio 20th Century Fox se ve smlouvě zavázalo, že nebude nijak zasahovat do režisérových záměrů. Murnau vypráví milostný příběh o mladém venkovském farmáři, kterého oblouzní městská krasavice. Na její naléhání se muž rozhodne způsobit smrt manželky a odstěhovat se do města. Nedokáže však svůj čin provést do konce. Místo toho prožije se svou ženou krásný den ve městě a uvědomí si, že jeho pouto k životní partnerce je mnohem hlubší a pevnější než pouhé erotické vzplanutí. Nečekaně však dojde k nehodě a mladá farmářka se domněle utopí…
S pomocí expresivního hereckého výrazu, ale i nápadité pohyblivé kamery vytváří Murnau emotivně vypjaté situace, ve kterých rozehráva velmi široký rejstřík lidských pohnutek a pocitů, od vášnivého vzplanutí přes drásavé pocity viny až po uvědomění hlubokého a trvalého citu. To vše s mimořádně kultivovaným užitím filmového jazyka – takřka každý záběr v tomto filmu je působivým výtvarným dílem.
Východ slunce je historicky jedním z prvních filmů, který získal Oscary. V roce 1929, kdy se ceny Akademie udělovaly poprvé, uspěl Východ slunce ve třech kategoriích: nejlepší herečka v hlavní roli (Janet Gaynorová), nejlepší kamera (Charles Rosher a Karl Struss) a nejlepší film. Nominován byl také za výpravu.

(oficiální text distributora)

Zavřít reklamu ×

Východ slunce cz dabing online ke shlednuti,
Východ slunce film česky a zdarma,
Východ slunce online ke shlednuti,
Východ slunce informace o filmu,
Východ slunce online cely film,
Východ slunce sleduju online,
Východ slunce online bombuj,
Východ slunce online,

Východ slunce online Film cz,
Východ slunce bombuj,
Východ slunce bombuj cz,
Východ slunce herci,
Východ slunce online ke shlédnutí,
Východ slunce filmové novinky,
Východ slunce sledujufilmy,
Východ slunce sledujufilmy online,
Východ slunce celý film česky,

Východ slunce filmové premiéry,
Východ slunce celý film cz dabing,
Východ slunce zkouknito,
Východ slunce sledujufilmy.cz,
Východ slunce sleduju filmy,
Východ slunce zkoukni.to,

Východ slunce zkoukni to,
Východ slunce sleduj film,
Východ slunce online cz titulky,
Východ slunce program film,
Východ slunce CZ HD film o filmu,
Východ slunce CZ dabing,